קיטלוג

 

המספר הקטלוגי מהווה קוד מוביל המגדיר, מזהה ומאפיין כל פריט במערכת הארגונית.

שיטת הקיטלוג מגדירה ומסווגת כל פריט בפני עצמו ואת קבוצות הפריטים השונות למשפחות ותתי קבוצות ויוצרת זיהוי מלא וחד ערכי של כל פריט. שיטה חכמה מאפשרת עבודה נוחה, חיפוש וזיהוי מהירים,  מניעת טעויות וכפילויות וגם אחזור מידע, מיון, הפקת דוחות ויצירת פקודות גורפות בניהול מלאי, שיווק, מחירונים ועוד, ברמה גבוהה.

אי.אל.פי. לוגיסטיקה פיתחה ומיישמת את מתודולגיית הקיטלוג SLC אשר מאפשרת להתאים לארגון את שיטת הקיטלוג הנכונה עבורו. שיטה הגיונית, נוחה לעבודה שוטפת ולתחזוקה, וכוללת את מלוא תכולת המידע, האפיונים והסיווגים הנדרשים.

 

תורת הקיטלוג מגדירה גם כיצד להקים ולנהל במערכות הארגון את המידע לניהול הפריט כמו: מספרי יצרן, תיאור עברי ולועזי, מפרטים טכניים והנדסיים, פריטים תחליפיים, נתוני לוגיסטיקה ורכש ועוד.

 

בנוסף לתורת הקיטלוג אנו מציעים שירותים מקצועיים להקמת בסיס המידע ההנדסי הנדרש במערכות המחשוב הארגוני.

 

תכנון והגדרת עצי מוצר:

ארגון מסחרי או יצרני, שאופי מוצריו הינו מכלול של פריטים ו/או חומרים, נדרש לעץ מוצר לצרכים שונים, כמו ניהול מלאי המוצרים והחומרים , תכנון דרישות החומרים, בניית תחזיות מכירה בצורה נכונה, יעילה ומדוייקת וכמובן חישוב תמחיר המוצר.

בכדי להבטיח זאת, יש להגדיר במערכת הלוגיסטית מערך של עצי מוצר, הבנויים מרמות שונות, מכלולים ותת מכלולים, עד לרמת חומרי הגלם, עלויות שונות ושעות עבודה.

 

עצי מוצר משמשים הן במערך ה MRP, והן במערכת השיווק לאפיון קונפיגורציות של מוצרים מוגמרים ומאפשרים לנהל גמישות מירבית בתפירת אופציות ללקוח.

שיטת הקמת העץ אינה אחידה ומבנה ולוגיקה של עץ בארגון אחד אינם דומים למבנה הנדרש בארגון אחר. הגדרה והקמה לא נכונים של עצי מוצר גורמת לסרבול מיותר במערכת הלוגיסטית, ההנדסית והשיווקית.

  

צור קשר

 

 

אי.אל.פי. לוגיסטיקה בע"מ - לוגיסטיקה ומערכות מידע

 

המעין 4 הפארק הטכנולוגי מודיעין  7177872    |    טל' : 052-2596447   |    info@elp.co.il​

אי.אל.פי. לוגיסטיקה בע"מ לוגיסטיקה ומערכות מידע

 

המעין 4 הפארק הטכנולוגי מודיעין  

טל' : 08-9712770

פקס :08-9712771

info@elp.co.il

 

אי.אל.פי. לוגיסטיקה בע"מ